Jak zrobić pyszne domowe lizaki z masłem orzechowym?

Lizaki z masła orzechowego

Przygotowanie lizaków to świetna okazja, aby spędzić czas z dziećmi i nauczyć ich gotowania. Aromat masła orzechowego w połączeniu z delikatną słodyczą lizaków sprawi, że będą one ulubionym przysmakiem w domu. Bez zbędnego przedłużania, przejdźmy do przepisu!

Składniki:

  • 1 szklanka cukru
  • 1/2 szklanki syropu kukurydzianego
  • 1/4 szklanki wody
  • 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
  • 2-3 łyżki masła orzechowego
  • barwniki spożywcze (opcjonalnie)
  • patyczki do lizaków

Przygotowanie:

Zanim rozpoczniesz przygotowanie lizaków, przygotuj wszystkie składniki i naczynia potrzebne do ich wykonania. Wszystko powinno być gotowe i łatwo dostępne, żeby uniknąć niepotrzebnego zamieszania.

Wymieszaj cukier, syrop kukurydziany i wodę

W dużym garnku wymieszaj cukier, syrop kukurydziany i wodę. Podgrzewaj na średnim ogniu, ciągle mieszając, aż cukier się rozpuści. Musisz ciągle mieszać, aby uniknąć sklejania się cukru. Mieszanie powinno trwać około 5 minut, aż powstanie jednolita masa.

Dodaj ekstrakt z wanilii i masło orzechowe

Po rozpuszczeniu cukru dodaj ekstrakt z wanilii i masło orzechowe. Mieszaj, aż masa stanie się gładka i dobrze połączona. Możesz dodać więcej masła orzechowego, jeśli chcesz intensywniejszy smak. Moje dzieci uwielbiają to, więc dodajemy zawsze trochę więcej!

Dodaj barwniki spożywcze (opcjonalnie)

Jeśli chcesz, aby lizaki miały różne kolory, możesz dodać kilka kropli barwników spożywczych do masy. Mieszaj, aż uzyskasz pożądany kolor. Moje dzieci uwielbiają różnokolorowe lizaki, więc zawsze dodajemy kilka kropli różnych barwników. To sprawia, że lizaki są jeszcze bardziej atrakcyjne!

Formuj lizaki

Teraz czas na formowanie lizaków! Na przygotowaną wcześniej foremkę na lizaki nakładaj masę, zostawiając miejsce na patyczek. Możesz również użyć małych foremek, aby nadać lizakom interesujące kształty, na przykład serca, gwiazdki lub zwierzątka. Pamiętaj, żeby ułożyć na każdej foremce odpowiednią ilość masy, aby lizaki miały odpowiednią grubość.

Dodaj patyczki do lizaków

Gdy nałożysz masę na foremki, wciśnij patyczki do lizaków w miejscach pozostawionych do tego celu. Upewnij się, że patyczki są dobrze zakotwiczone w masie i trzymają się lizaków. To ważne, aby patyczki nie odpadły podczas jedzenia.

Pozwól lizakom stężeć

Niech lizaki ostygną i stężeją przez około 1-2 godziny. Możesz je schłodzić w lodówce, aby przyspieszyć proces. Moje dzieci zawsze niecierpliwie czekają na lizaki.

Gotowe do jedzenia!

Gotowe! Teraz możemy cieszyć się domowymi lizakami z masłem orzechowym. Wystarczy delikatnie odkleić lizaki od foremek i są gotowe do podania. Moje dzieci zawsze ogromnie się cieszą, kiedy widzą gotowe lizaki. To nagroda za ich pracę i ciekawa forma przekąski.


Komentuj artykuł

Gotujemy Sobie - smakuj życie razem z nami! Garściami podaję porady na talerzu, szczyptę przepisów i odrobinę niekonwencjonalnych pomysłów na gotowanie. Na moim blogu znajdziesz pełne pasji artykuły dotyczące gotowania z dziećmi, kuchni świata, moich osobistych przemyśleń, przepisów i zabaw. W moim domu gotowanie jest pasją, a wychowywanie dzieci przybiera smak wyjątkowych wspomnień. Przyjmij zaproszenie do naszej prostej, życiowej odysei, gdzie łączymy smaki z nauką, kreatywność z odwagą, a chwile spędzone w kuchni stają się wyjątkowymi momentami wzmacniającymi więzi rodzinne.

Copyright Gotujemy Sobie, 2023