Grzane wino bezalkoholowe - pomysł na miły zimowy wieczór

wino bezalkoholowe grzane

Jaki jest pierwszy obraz, jaki przychodzi Ci na myśl, gdy pomyślisz o zimowym wieczorze? Dla mnie to chwila relaksu przy kominku, ciepłe kapcie i filiżanka aromatycznego grzanego wina. To napój, który idealnie pasuje do chłodniejszych dni, dodaje uroku wieczorom i ociepla ciała. Jednak nie zawsze chcemy spożywać alkohol, szczególnie gdy mamy dzieci. Na szczęście istnieje przepis na grzane wino bezalkoholowe.

Przepis na grzane wino bezalkoholowe

Przygotowanie grzanego wina bezalkoholowego jest bardzo proste i wymaga tylko kilku składników. Oto przepis, który warto wypróbować:

Składniki:

  • 750 ml czerwonego wina (można wybrać wino bezalkoholowe)
  • 1 pomarańcza (pokrojona na plasterki)
  • 2 łyżki miodu (lub cukru)
  • 2 goździki
  • 1 cynamonowa przyprawa do grzanego wina

Wykonanie:

  1. W dużym garnku podgrzej wino na średnim ogniu, nie dopuszczając do wrzenia.
  2. Dodaj plasterki pomarańczy, miód (lub cukier), goździki i cynamonową przyprawę. (Warto dostosować ilość miodu lub cukru do swojego własnego gustu).
  3. Mieszaj całość, aż miód się rozpuści i przyprawy uwalniają swoje aromaty. Pamiętaj o nie doprowadzaniu do wrzenia.
  4. Gdy napój jest już dobrze podgrzany i aromatyczny, możemy go przelać do kubków lub specjalnych kieliszków do grzanego wina.
  5. Możemy ozdobić napój plasterkiem pomarańczy lub cynamonową gałązką, aby nadać mu dodatkowego uroku.

Wiele osób, jak słyszy o grzanym winie, od razu myśli o alkoholu. Jednak grzane wino bezalkoholowe to świetna alternatywa dla wszystkich, którzy nie spożywają alkoholu lub chcą cieszyć się smakiem tego ciepłego napoju w towarzystwie swoich dzieci. Dzięki temu przepisowi możemy cieszyć się tym pysznym i aromatycznym napojem bez obaw o negatywne skutki spożywania alkoholu przez dzieci.


Komentuj artykuł

Gotujemy Sobie - smakuj życie razem z nami! Garściami podaję porady na talerzu, szczyptę przepisów i odrobinę niekonwencjonalnych pomysłów na gotowanie. Na moim blogu znajdziesz pełne pasji artykuły dotyczące gotowania z dziećmi, kuchni świata, moich osobistych przemyśleń, przepisów i zabaw. W moim domu gotowanie jest pasją, a wychowywanie dzieci przybiera smak wyjątkowych wspomnień. Przyjmij zaproszenie do naszej prostej, życiowej odysei, gdzie łączymy smaki z nauką, kreatywność z odwagą, a chwile spędzone w kuchni stają się wyjątkowymi momentami wzmacniającymi więzi rodzinne.

Copyright Gotujemy Sobie, 2023