Gotujemy Sobie - blog parentingowy i kulinarny naszej rodziny

Twórzcie niezapomniane chwile razem w kuchni - na naszym blogu dzielimy się historiami, inspiracjami i praktycznymi wskazówkami na temat gotowania z dziećmi i nie tylko

Gotujemy Sobie - Mama i dzieci w kuchni

Cześć! Jestem Aleksandra i chciałabym, żebyście mnie i moją rodzinę lepiej poznali. Jesteśmy zgraną ekipą, która uwielbia spędzać czas razem i gotować smaczne posiłki. Z mężem mamy trójkę wspaniałych dzieci: Marka (15 lat), Kasię (10 lat) i Tomka (8 lat). Nasze wspólne przygody w kuchni są nie tylko sposobem na przygotowanie pysznego jedzenia, ale także nauczeniem się nowych umiejętności i budowaniem więzi.

Marek, mój najstarszy syn, jest prawdziwym kucharzem. Już od najmłodszych lat interesował się gotowaniem i spędzał dużo czasu w kuchni obserwując, jak przygotowuję różne potrawy. Teraz sam często bierze udział w gotowaniu i jestem dumna z jego pasji. Kasia, moja środkowa córka, uwielbia być przy mnie w kuchni. Jestem pod wrażeniem, jak szybko przyswaja nowe umiejętności i jak chętnie pomaga mi w przygotowywaniu posiłków. Razem odkrywamy smaki świata i eksperymentujemy z nowymi przepisami. Tomek oglądał mnie z zaciekawieniem od małego i teraz sam chętnie pomaga przygotowywać dania. Jestem pewna, że w przyszłości będziemy mieli nie jedną fantastyczną kolację przygotowaną przez niego.

Nasza miłość do gotowania

Gotowanie to dla nas wielka pasja i sposób na wspólne spędzanie czasu. Nie tylko pozwala nam odkrywać nowe smaki i przygotowywać zdrowe posiłki, ale także budować relacje i uczyć się od siebie nawzajem. Razem eksperymentujemy w kuchni, próbujemy nowe przepisy i wymyślamy własne dania. Nie zawsze wszystko wychodzi nam idealnie, ale to jest część przygody - dzieci muszą nauczyć się radzić z porażkami! Wierzę, że najważniejsze to cieszyć się procesem i uczestniczyć razem w tworzeniu czegoś smacznego.

Kuchnia jest naszym ulubionym miejscem w domu. To tu rodzą się nasze pomysły na jedzenie, tu rozmawiamy, śmiejemy się i dzielimy się wspomnieniami. Kiedy wszyscy razem spędzamy czas w kuchni, tworzymy niezapomniane chwile, które zostaną w naszych sercach na zawsze.

Gotujemy Sobie to blog, który powstaje przy współpracy z moimi małymi kucharzami: Markiem, Kasią i Tomkiem

Na moim blogu znajdziesz wiele inspirujących artykułów. Dowiesz się, jak wprowadzić dzieci do świata warzyw i owoców w kuchni, jak aktywizować maluchy podczas przygotowywania świątecznych pierniczków w szkole, a także jak zaangażować dzieci w uprawę warzyw jako formę rozwijającej zabawy. Odkryj również znaczenie odgrywania ról dzieci w ich rozwoju oraz zanurz się w fascynującym świecie zabaw w kuchni zgodnych z metodą Montessori.

Gotujemy Sobie - smakuj życie razem z nami! Garściami podaję porady na talerzu, szczyptę przepisów i odrobinę niekonwencjonalnych pomysłów na gotowanie. Na moim blogu znajdziesz pełne pasji artykuły dotyczące gotowania z dziećmi, kuchni świata, moich osobistych przemyśleń, przepisów i zabaw. W moim domu gotowanie jest pasją, a wychowywanie dzieci przybiera smak wyjątkowych wspomnień. Przyjmij zaproszenie do naszej prostej, życiowej odysei, gdzie łączymy smaki z nauką, kreatywność z odwagą, a chwile spędzone w kuchni stają się wyjątkowymi momentami wzmacniającymi więzi rodzinne.

Copyright Gotujemy Sobie, 2023